Люблінські обновляни організували реколекції для молоді з Польщі та України

Читай також

  • Ювілей молоді чекає тебе!
  • Запрошуємо молодь на Тезе у Таллінні «Паломництво довіри»
  • Тренінг для молодіжних працівників: сертифікована програма в Зарваниці
        • Люблінські обновляни організували реколекції для молоді з Польщі та України

          Ось і завершились довгоочікувані великопосні реколекції нашої обновлянської спільноти в Любліні, які з 11 по 13 квітня 2021 р. Б. в формі-онлайн попровадив о. Григорій Назар, голова молодіжної комісії Перемисько-Варшавської Архиєпархії УГКЦ та настоятель парафії в Горлицях. На цих реколекціях ми вирушили в дорогу, в дорогу пошуків відповідей на нелегкі запитання. Як нам залишатися гарними християнами? Як нам бути з Ісусом? Як нам по-справжньому любити? Як покірно приймати та нести свій хрест? Усі три дні нас супроводжував уривок зі Святого Письма про багатого юнака (Мр. 10, 17-22), історія великої духовності св. Івана Павла II та його проповіді до молоді. Символічно о. Григорій обрав за тему реколекцій саме науки св. Івана Павла II, котрого 2 квітня весь світ згадував шістнадцяті роковини смерті. Саме 2 квітня мали відбуватись наші реколекції у сестер в Перемишлі, які через умови карантину ми перенесли на простори інтернету. І певно добре так склалося, адже ще більше людей змогли пізнати Івана Павла II. Він завжди збирав біля себе багато молоді і, навіть, по смерті продовжує це робити.

          В неділю о. Григорій розповідав на прикладі життя св. Івана Павла II про  довіру до Господа, про те, що маємо приймати все, що Він дає нам в цьому житті, а ті речі, котрі для нас зараз є випробуваннями в перспективі дадуть плоди. У Бога немає випадковостей – у Нього є план. Так св. Іван Павло II, будучи ще Каролем Войтилою прийняв усі труднощі свого життя з покорою. Те все, що молодий Кароль пережив колись – дало плоди під час того, як став папою. Він пережив війну, становлення комунізму в Польщі, був близьким свідком подій, котрі принесли стільки негативних наслідків. Маючи такий життєвий досвід, вже як папа Іван Павло II, своїми вчинками всіляко закликав людей до миру, був становчо проти лиха комунізму і давав приклади доброго християнина. Про його повну довіру до Бога свідчить ще й те, що коли у віці 9 років він втратив свою маму – її замінила Богородиця. «Totus tuus» обрав він собі за мото як папа, тобто «цілий твій». Він довірив змалку своє життя Богородиці, звертався до неї зі своїми земними проблемами і це дало плоди. А чи ми можемо сказати «Totus tuus Богородице, Totus tuus  Ісусе?»

          О. Григорій в другій науці говорив про діалог. Про те, як нам відкритися на діалог із Богом та людьми, як нам вчитися слухати Господа в молитві, навіть тоді, коли те, що Він говорить – не є тим, що ми хочемо почути. Звісно, прикладом відкритості до діалогу та покірності в діалозі є саме св. Іван Павло II. Він був першим папою, котрий переступив пороги синагоги в Римі, він зустрівся з Фіделем Кастро, він завжди був відкритий на те, що Бог йому приготовляв в житті.

          В другий день реколекцій ми роздумували про заповіді, котрі Ісус згадував в уривку з юнаком. Він говорив лише про заповіді, котрі стосувалися міжлюдських стосунків, про важливість миру між людьми. Св. Іван Павло II часто говорив в проповідях про любов до людей. «Скажи – якою є твоя любов і я скажу – хто ти». Нам не вдасться осягнути вічного, якщо не впорядкуємо міжлюдських стосунків.

          В останній день реколекцій отець Григорій відкривав нам наново Хрест Ісуса і наш. Св. Іван Павло II сказав: «Не бійтеся, коли любов ставить вимоги, коли вимагає від нас посвяти. Не бійтеся Хреста Христа. Для нас це єдина дорога співучасті в його житті». Отець наголосив, що треба нести Хрест в радості, бо без Бога Він нас принижує, а з Богом – дає нам відкуплення та спасіння. Нести Хрест, який є знаком спасіння, є для нас привілеєм, ми не зможемо зрозуміти Христа не відчувши його тягар. В 1991 р. св. Іван Павло II сказав до молоді: «Візьміть на себе відповідальність за спадщину Христового Хреста, бо ви покликані передавати його наступним поколінням».

          Було розкрито символізм дороги в житі християнина. Дорога це завжди пошуки; юнак з уривку Святого Письма шукав сенсу життя, ставив собі запитання. Ми маємо йти за його прикладом та вирішувати, яким буде напрямок нашої дороги. В ній траплятимуться різні речі, адже вона має свою динаміку, але ми маємо шукати того, що є постійне. Дорога життя – це дорога віри і навернення, дорога Христа. Вона веде до довіри Христові та Його спасительному планові.

          Уся молодь, яка брала участь у реколекціях, складає для о. Григорія Назара велику подяку за його служіння, за його влучність в тих науках, котрі для нас попровадив. Отче, Ви, справді, є дуже добрим знаряддям в руках Божих! Заохочуємо прочитати анкети, де учасники реколекцій висловлюють Вам своє щире захоплення, а варшавська молодь навіть приготувала мальований подарунок (див. фото).

          Ми були раді вітати з нами інші спільноти, котрі мали змогу долучитися до реколекцій. Окрім люблінських, ще були обновляни зі Львова, Києва, Чернівців, Тернополя, Чорткова та Івано-Франківська, також тішимося чисельною присутністю молоді з Варшави із молодіжної спільноти «ДІМ» та молоді з Кракова. Радіємо, що до нас заглянули сестри Маркіяна та Даниїла з Перемишля. Окрім згаданих міст, з нами разом обновлялися у Христі молоді люди з Бережан, Бучача, Дрогобича, Золочева, Нового Роздолу, Рави Руської, Хмельниччини, Гданська, Ченстохови, Лодзі, Тарнова, Сосновця, а також обновлянка, яка мешкає в Інгольштадті (Німеччина).

          Кохані, до скорої зустрічі, надіємося, що вживу!

          Мар’яна Городицька, заступник Голови Люблінського ТУСК «Обнова»

          ПС: До вашої уваги анкета, якою ми зібрали враження від учасників еколекцій…

          1. Чого бракувало в підготовці і проведенні реколекцій?

          2. Що вам запам’яталося з негативним сторони?

          • Загалом не було негативних відгуків, окрім того, що живу зустріч не заміниш жодним онлайн-способом.

          3. Що вам найбільше сподобалось в підготовці і проведенні реколекцій?

          • Молодці, що змогли організувати онлайн і дали змогу хоч трошки відчути реколекційний дух.
          • Наука отця, атмосфера зустрічі!
          • Позитивний настрій учасників та керівників!
          • Отець і організатори.
          • Достатня кількість інформації.
          • Дуже тішило, що коли я в останній момент долучалася, мене радо прийняли та в останню хвилину долучили.
          • Дуже сподобалася доступна мова отця – так просто, з чудовими прикладами.
          • Пунктуальність. Харизма отця-реколектанта… Сподобалося те, що молодь після року пандемії ще долучається до подібного роду заходів. Сподобалося те, що було багато осіб, які б за умов нормального, непандемійного часу не змогли б взяти участь в цих реколекціях.
          • Часте нагадування про подію.
          • Zabawa w mafie (знайомство в стилі «мафія»).
          • Чіткість організації.
          • Розповідь про Івана Павла ІІ, делікатні жарти отця та приємна атмосфера.
          • Дружня атмосфера, багато учасників з різних міст, чого б в офлайн режимі не вдалось досягнути.
          • Багато всього, але найперше – вдало підібрана година, розклад реколекцій.

          4. Напишіть декілька рядків про пережите під час реколекцій? Що найбільше вас вразило, зачепило чи перейняло в науках отця?

          • Отець чітко і доступно все доносив, а особливо про місце номер один для молитви.
          • Реколекції дуже круті, багато нового почерпнула для себе! Це – чудовий досвід. Щиро дякую отцеві, всім організаторам та учасникам реколекцій. З нетерпінням чекаю на наступні реколекції!
          • Спогади про Іоанна Павла ІІ.
          • Історії про Папу.
          • Змусила задуматись цитата про Хрест. Часто ми сприймаємо його як покарання або тягар. А насправді хрест – це наш кістяк, наша основа, те, що дозволяє “не розвалитися” і триматися купи, підносити тягарі і світитися з нашими радостями. Хрест – це Любов Бога до нас! Сприймаймо його як нагороду, як знак вищого ґатунку!
          • Отець чудовий: легко передавав інформацію, вмів пожартувати. Дуже сподобалося.
          • Зачепила, справді до душі, мова отця про Хрест і значення його.
          • Для мене це далеко не перші реколекції, що свідчить про мою розсіяність на них. Але я вслухувався, коли звучали дуже цікаві фрази, порівняння. Отець – майстер слова. Справжній душпастир молоді – молодий духом! Найбільше перейняла остання конференція про Хрест, який не пронесемо без Христа!
          • Перейняло на реколекціях: яким є правдивий діалог з Богом; якими є дороги до Вічності; Хрест – знамення перемоги. Заключним завданням для себе є: утвердитися у напрямку своєї дороги життя.
          • Щиро дякую за запрошення, вагалася дуже щодо участі, але не пожаліла, бо почерпнула багато гарного… Щиро бажаю Вам надалі горіти у своїй справі!
          • Podanie na przykładzie Jana Pawła ІІ, że to co nas w życiu spotyka może przydać się w przyszłości (Подання на прикладі Івана Павла ІІ, що те, що зустрічаємо в житті може нам знадобитися в майбутньому).
          • Життя св. Івана-Павла ІІ і слова «kochanie».
          • Було радісно приємно. Свідченя про Папу, його життя, присутність Бога у його житті – делікатно торкнуло.
          • Розповіді про життя Папи, його біль втрати рідних в юні роки і сила жити далі.
          • Найбільш перейняло те, що отець відкритий до діалогу, усе доступно пояснював. По-особливому мені запам’яталася остання наука про Хрест.

          5. Фраза з реколекцій, яка найбільше запам’яталась!

          • «Свого не цурайтесь».
          • «Вічність – чекає, час – біжить».
          • «Кохані!»
          • «5,6 млн людей на острові» (історія про СДМ в Манілі). Історія про наріжний камінь.
          • «Якщо ти не відкриєшся на діалог, то ти скінчишся!»
          • «Хрест , це як хребет. Щоб ми радо несли свої хрести, приймали недоліки».
          • «Якщо ти йдеш , то твоя дорога обов’язково перетнеться із Ісусом».
          • «Носити Хрест (знак спасіння) для нас є привілеєм»; «Не можемо зрозуміти Хреста не відчувши його тягару»; «Перерахуй земне на рахунок в небі»
          • «Скажи, якою є твоя любов, я скажу – хто ти».
          • «Jak wyżej (дослівно: як вище)».
          • «Труднощі, страждання, хрести – для нашого зростання».
          • «Співана Ісусова молитва».
          • «Фундамент будинку роблять з великих каменів, а не маленьких. Так і наше життя в основі має великі болі та страждання, які дають змогу побудувати міцну будівлю нашого життя».
          • «Не бійтеся Хреста!»

          Читай також

        • Ювілей молоді чекає тебе!
        • Запрошуємо молодь на Тезе у Таллінні «Паломництво довіри»
        • Тренінг для молодіжних працівників: сертифікована програма в Зарваниці
          • Оціни

            [ratemypost]